Modul TL-SM321A SFP WDM Bi-Directional de la TP-LINK

TP-LINK TL-SM321A respecta cel mai nou standard 1000Base-BX, transmisie prin intermediul unui singur fir de fibra, cu o lungime de unda diferita pentru fiecare directie. Puteti extinde lungimea retelei pana la 10km impreuna cu routerele, switch-urile si media convertoarele TP-LINK pentru a oferi viteze ridicate si stabilitate. Suporta tehnologia WDM Bi-Directionala, utilizand un singur fir de fibra, pentru reducerea costurilor.
Brand: TP-LINK
Categoria: Diverse Retea /
Modul TL-SM321A SFP WDM Bi-Directional
Modul TL-SM321A SFP WDM Bi-Directional

Modul TL-SM321A SFP WDM Bi-Directional

Media Convertor MC112CS de la TP-LINK

MC112CS este un convertor media care transfera datele de la conexiunea pe cupru UTP100Base-TX la fibra optic? 100BASE-FX sau vice-versa. Adopta tehnologia WDM, pentru transmiterea si receptia datelor printr-un singur cablu de fibra, economisind astfel jumatate din costurile de cablare. Proiectat in conformitate cu standardele IEEE 802.3u 10/100Base-TX si 100Base-FX, MC112CS este destinat utilizarii cu cablu de fibra optica single-mode, cu conector de tip SC. MC112CS suporta specificatiile de unde lungi (LX) ale laserului la rata maxima de retransmisie pe cablu. Functioneaz? pe 1310nm la transmiterea datelor si pe 1550nm la receptia datelor. Deci, dispozitivul de la capatul opus cu care comunica MC112CS ar trebui sa functioneze pe 1550nm la transmiterea datelor si pe 1310nm la receptia datelor. MC111CS este un alt media convertor TP-LINK, si este doar unul dintre exemplele de convertoare care pot opera impreuna cu MC112CS. Alte caracteristici ale acestui modul includ abilitatea de a functiona ca un dispozitiv de sine statator (independent de sasiu) sau cu un sasiu pentru media convertoare TP-LINK 19inch, auto detectare MDI/MDI-X pentru port-ul TX, auto negociere mod duplex pentru port-ul TX, si LED-uri pentru afisarea starii de functionare pe panoul frontal. MC112CS ofera posibilitati de transmisie prin fibra optica single-mode pe distante extinse pana la 20 km. Respecta standardele 802.3u 10/100Base-TX, 100Base-FX. Functiile Link Fault Passthrough si Far End Fault minimizeaza la timp pierderile cauzate de esuarea conexiunii. Adopta tehnologia WDM, pentru transmiterea si receptia datelor pe o singura fibra.
Brand: TP-LINK
Categoria: Diverse Retea /
Media Convertor MC112CS
Media Convertor MC112CS

Media Convertor MC112CS